Menu
Your Cart

Hakkımızda

                 Asıl mesleği marangozluk olan VIZIR ARILIK sahibi ve kurucusu  Hüseyin YAZICI 1958 yılında Dernekpazarı / Gülen köyünde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul tahsilinden sonra hayatını babasının yanında marangozluk mesleği ile sürdürür. Bir taraftan marangozluk mesleğinin ince taraflarını öğrenir ve aranan bir usta olur. Bu arada aile kendi ihtiyacı içinde arıcılığa yönelir ve arıcılık zaman içerisinde gelişir. Hatta Avrupa Birliği fonlarından da yararlanılır. Katıldığı kurslarla da bilgi ve becerisini geliştirerek bugünkü seviyeye gelir.

                Hüseyin YAZICI nın babası da marangozdur. Arıcılık ile de meşgul olmaktadır. Fiili olarak arıcılık ailenin iştigal alanındadır. 1984 yılı arıcılığın doğum yılı olur ve ilerleyen yıllarda Hüseyin YAZICI arıcılık alanında gelişmeleri takip eder. Katıldığı kurslarla bilgi ve becerisini artırır; profesyonel anlamda bir seviyeye ulaşır. Artık hedef “ Doğadan İnsana, Doğadan Sofraya Katkısız Organik Bal” üretmek olur. Strateji buna göre belirlenir. Bunun için de yüce kitabımız Kuranı kerimin Nahl süresi’nin 68 – 69. Ayetindeki  “ Onda insanlar için şifa vardır.” Ayeti amaç edinilir ve doğruluk sınırları içinde kalmanın sorumluluğuna sahip olunur. Peygamber efendimiz (s.a.v.) de sahabelerine balı şifa olarak kullanmasını önerir.  “ İNANÇ “ arıcılığın lokomotifi olur. Ürünler analizlere tabi tutulur ve tam not alır. VIZIR BAL aranan ürün haline gelir. Hüseyin YAZICI bununla da yetinmez ve arıcılığa katkı olması amacıyla patenti kendisine ait bir “ Arı Kovanı “ tasarlar ve yapar. Bununla da arıcılar arasında genel bir kabul gören anlayışı “ En İyi Arıcı, Marangozlar Arasından Çıkar “ sözünü de doğrulatmış olur. Hüseyin YAZICI profesyonelliğe yönelerek , daha iyi hizmet verebilmek amacıyla  “ Dolum Tesisi “ kurma aşamasına gelir. Artık gaye belli olmuş ve vizyon “ İNANÇ – DOĞRULUK – KALİTE “ olmuştur.
Gayret VIZIR ARICILIKTAN , Tevfik ise Allah’tan 

                2013'te markalaştıktan sonra tüketicinin taktirini kazanan VIZIR ARICILIK vizyonundaki  “ İNANÇ – DOĞRULUK – KALİTE “ ilkelerine sadık kalma onurunu yaşayacak ve yaşatacaktır.

VIZIR ARICILIK ÇALIŞANLARI tüm tüketicilerimize ŞİFA dileklerini  sunar.